Půlmaraton

Tahle fotka trochu lže, tenhle úsměv mě přešel krátce po pátém km. Ale popořadě – byl jsem přemluven abych si dal Pardubický (Vinařský) půlmaraton. Věděl jsem, že to na mě bude hrozně rychlé, což mi zrovna nesedí. Ani v tréninku si moc netrpím na rychlé intervaly, takže se mi během celého roku téměř nepoštěstí běžet rychleji než 4:20 min/km. Bylo mi jasné, že tohle bude 21 km v o hodně ostřejším tempu. Na druhou stranu mě lákalo zjistit jak rychle to dám teď, kdy se běhání věnuji vážněji. Půlku jsem asi před 4 lety dvakrát běžel, nejlépe asi 1:45.

Vyrazil jsem vcelku ostře, hluboko pod 4 min/km. Běželo se mi vcelku dobře, ale začal jsem mít strach, že jsem to přepálil. Podezření se potvrdilo na 10 km metě, kterou jsem proběhl za 39 minut. To už jsem věděl, že to bude bolet. Tempo kolem 3:55 min/km jsem udržel až zhruba k 16 km, kde jsem začal vadnout. Zvláště poslední 2 km byly velkým utrpením, propadal jsem se až k 4:25 min/km. V závěru se mi ale povedlo trochu zrychlit abych se vešel do 1:25, což se mi povedlo a cílem jsem proběhl za 1:24:52. Asi bych se při lepším rozvržení tempa dostal ještě o minutku dvě dolů, ale i tak jsem byl spokojen.
Bylo to fajn, nicméně jsem si potvrdil, že mě to po asfaltu a takhle rychle nebaví, takže to bude zase za pořádně dlouho než se k něčemu podobnému znovu odhodlám. Výsledky
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.