Stoney Squaw & Ha Ling Peak

Tak to vypadá, že po dalších dvou dnech v klidu nemoc ustupuje, zůstala jen trochu rýma. Ještě jsem se necítil na nic delšího, takže jsme s Tomem ráno vyrazili na krátký okruh u Banffu – bikový trail ve správě The Bow Valley Mountain Bike Alliance (BVMBA). Od dálnice jsme vystoupali po Mt. Norquay Road a pak úžasným trailem až na Stoney Squaw (1884m), tedy asi 500 nastoupaných metrů. Trail byl nekonečná spleť kořenů, naštěstí byly suché takže šlo skoro všechno vyjet. Cesta dolů byla absolutní bikový ráj – 20 minut singletracku z kopce, rýchlé úseky mezi stromy, série vraceček, kamenné dropy a pár skoků… Máme super video z celého kolečka (viz foto – snímek z videa), až se dostanu ke zpracováni tak to sem dám.
Vilda byl z trailu úplně vedle a pochvaloval si svoje rozhodnutí koupit letos celopéro (Specialized Epic). Narozdíl od nás v Čechách, kde se to s hardtailem dá tak nějak zvládnout (záleží co člověk provádí a kde jezdí), tady jste s hardtailem zcela mimo mísu.

Navečer jsme si ještě odskočili na Ha Ling Peak (2407m). Hora se do roku 1997 jmenovala Chinaman Peak, což se údajně zdálo hanlivé. Onen Ha Ling alias Chinaman po kterém horu pojmenovali byl čínský kuchař, který se v roce 1896 vsadil o 50 dolarů, že za 10 hodin vztyčí na hoře vlajku a vrátí se zpět do Canmore. Ačkoliv se mu to v pohodě povedlo, nikdo mu to nevěřil a borec si to dal ještě jednou a umístil na vrchol vlajku viditelnou z Canmore pouhým okem.
Trail začíná až nahoře na Smith Dorrien Spray Trail, nastoupá se tedy jen 700m. Přestože asi po 10 minutách výstupu začalo krápat, pokračovali jsme nahoru s tím, že uvidíme. Mrholení/déšť pokračovalo celou cestu nahoru, ale čím jsme byli výš tím méně se nám chtělo to vzdát. Nahoře bylo tak 5 stupňů, takže jsme udělali pár fotek a prchali zpět dolů. Fotku jsem vyfotil sedíc nad 800m stěnou (vyhledávaná lezecká trasa), v povzdálí je dobře vidět sprcha, která se tam kolem Canmore stále točila dokola.

Medvěd. Ano. Už jsme ho viděli – konečně! Černého – tedy toho, před kterým nepomůže lehnout si a dělat mrtvého. Pokud zaútočí tak už nepomůže nic, jen se s ním prát.  Naštěstí jsme ho zahlédli jen z auta a hned jak si nás všiml tak se vyděsil (otázka je kdo víc) a zmizel v lese.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.